Hostele w Japonii

Udając się do Japonii, mamy wiele możliwości noclegu – są to hotele, apartamenty, pokoje u mieszkańców, ale także niedrogie hostele. Czy warto wybrać tę ostatnią opcję?

W zasadzie hostele są chętnie wybierane przez ludzi młodych, np. studentów pragnących tanio zwiedzić wybrane miejsce, jego kulturę, kuchnię itd. Hostel ma im służyć jedynie za miejsce do spania. Często jednak korzystają z nich także dorośli podróżnicy, którzy nastawieni są przede wszystkim na zwiedzanie i odkrywanie uroków oraz atrakcji miejsca, w którym się znajdują – np. Japonii.

Jednak w japońskich hostelach można też znaleźć niedrogi pokój 1- lub 2-osobowy z łazienką, a zatem warto wziąć je pod uwagę. Wśród obiektów są też dość nowe, działające od niedawna i oferujące jednak nieco lepszy standard niż przeciętny hostel.

Dużym atutem hosteli jest także świetna lokalizacja – prawie zawsze znajdują się obok najważniejszych atrakcji i są doskonale skomunikowane z innymi ważnymi punktami. Na miejscu zwykle jest też wspólna przestrzeń, kuchnia i ew. inne udogodnienia zawarte już w cenie.

Warto zatem poszukać hostelu w Japonii, jeśli zależy Wam na niskiej cenie i przyzwoitym standardzie – zresztą tego typu obiektów jest w Japonii coraz więcej, gdyż i chętnych na nie przybywa. Ceny są na tyle atrakcyjne, a duża liczba miejsc noclegowych sprawia, że można znaleźć pokój w Japonii naprawdę tanio.

(Walkerssk / pixabay / KKw )